Bejövő számlákA pénzügyi osztályon feldolgozandó bizonylatok túlnyomó részét általában a bejövő (szállítói) számlák teszik ki. Ha az áru- és eszközbeszerzési osztályon elvégezték a bevételezéssel járó adminisztrációt, a bejövő számlák feldolgozása lényegesen egyszerűbbé válik és a rögzítéssel együtt egy komoly ellenőrzés is történik. Előzményi bizonylatok hiányában kézzel kell a számlán szereplő tételeket rögzíteni.
Új számla létrehozásakor vagy egy meglévő számla megtekintésekor a következő felületet látjuk:
![](/kep/weblap/1061/bejovo_szamla.zoom40.jpg)
- Funkciógombok. Az ablakon belül elvégezhető műveletek indíthatók segítségükkel.
- Bizonylat adatok. Módosítható a bizonylat ügytípusa, devizaneme és árfolyama.
![](/kep/weblap/1061/bizonylat_fej.zoom40.jpg)
- Előzmények. A partnerrel kapcsolatos nyitott előzmények listázhatók ki és illeszthetők be a számlatörzsbe.
- Új tétel. Tétel katalógusból történő hozzáadását lehet elvégezni.
- Tétel törlése. Tétel bizonylatból történő eltávolítását végzi.
- Tétel kapcsolatok. Megjeleníti a tétel más bizonylatokkal történő kapcsolatát (előzmény, költség)
- Számlakivonat. A bizonylat nyomtatását végzi.
- Bizonylatfej adatok. Itt lehet rögzíteni a bizonylat készítésének és teljesítésének idejét, a külső bizonylat számát, az esetleges fizetési határidőt és kiegészítő megjegyzését.
- Bizonylat tételei. A száma törzset tartalmazza. Az előzményi (készlet) kapcsolattal rendelkező tételek zöld színnel, a többiek feketével jelennek meg.
- Tételek kapcsolata. A számlatétel kétféle kapcsolatban lehet más bizonylattal. Az előzményi kapcsolat biztosítja, hogy a számlán szereplő mennyiségek egyezzenek a korábban bevételezett tételekkel, a költségkapcsolat pedig lehetőséget ad a közvetlen költségek beszámítására.
- Bizonylat végösszege. A végösszeget lehet kézzel beírni vagy a géppel kiszámíttatni. A kézi beírásnak a kerekítési eltéréseknél van szerepe.
|