Belépés - Regisztráció
 

Készletkezelés

A "Nézet | Raktárkészlet" menü vagy a "Raktárkészlet" funkciógomb segítségével megnyithatjuk a készletkezelő ablakot, melyben az összes raktáron található árut, és a hozzá tartozó információkat meg lehet tekinteni.

  1. Menüsor. Itt találhatók meg a készletkezelés keretében végezhető műveletek.
  2. Funkció gombok. Néhány, gyakran használt műveletet lehet segítségükkel gyorsan elindítani. Szűkíthetjük vagy kinyomtathatjuk a kigyűjtött készletlistát, megtekinthetjük egy árufajta mozgását (bevételezések - eladások) és vágólapra másolhatjuk a készletet.
  3. Készletlista. Raktárhelyenként sorba rendezve mutatja a készletelemeket, azaz hol és mennyi van az adott áruból. A termék egyedi azonosítója, ha felrögzítésre került, a megnevezés után zárójelben látható. Az alapértelmezett sorba rendezést meg lehet változtatni az oszlopcímre történő kattintással. A hely és megnevezés szerinti sorba rendezésnél lehetőségünk van a gyorskeresésre (kezdőbetűk leütésével).
  4. Foglalások. Megmutatja, hogy a készleten lévő raktári mennyiségből mely vevőnek, mennyi áru lett eladásra lekötve.
  5. Információs sáv. A készletelemekhez kötött göngyölegről ad információt.

Speciális jelölések

A készletelemek jobb áttekinthetősége érdekében bizonyos tételek eltérően színnel vagy stílussal jelennek meg:

  • Idegen (bizományos) áru: kék
  • Leértékelt áru: piros
  • Lemondott áru: vastagbetűs
  • Passzív készlet: áthúzott

Kigyűjtés szűkítése

A készletlista tartalma különböző feltételek beállításával szűkíthető vagy bővíthető.

  • Csak áru, csak göngyöleg. Kiválasztásával eldönthetjük, hogy csak az áruk, csak a göngyölegek vagy minden készletelem látszódjon.
  • Rakhely. A raktárhely nevének begépelésével csak az adott helyen lévő készletelemek fognak megjelenni. Lehetőség van névtöredék megadására is.
  • Azonosító. Az azonosító begépelésével az ennek megfelelő azonosítójú termékek fognak megjelenni. Itt is megadható az azonosító töredéke.
  • Tulajdonos. Segítségével csak a saját vagy a kiválasztott beszállítóhoz tartozó bizományos készlet jeleníthető meg.

Műveletek

A műveletek főmenüben találhatók az alábbi műveletek, melyek a készletkezelés során gyakran felmerülnek.

Áthelyezés, bontás

Ha valamely árut fizikailag átmozgatunk egy másik raktárhelyre, a mozgatás tényét ezzel a funkcióval rögzíthetjük a gépben. Ha az adott helyen lévő árunak csak egy részét mozgatjuk át, ezt a mennyiség megadásával adhatjuk meg.

Egész rakhely áthelyezése

Az új rakhely megadása után a raktárhely teljes tartalma átkerül a megadott helyre.

Átfoglalás másik raktárba

Ha egy másik raktárba kell átmozgatni az árut, ezzel a funkcióval a kiválasztott tételt le lehet foglalni a másik raktár számára. A művelet indítása után a célraktárt kell megadni.

Összevonás

Bár a program a leggyakoribb műveleteknél automatikusan összevonja az azonos helyre kerülő azonos árut, azonban előfordulhat, hogy különálló tételként jelenik meg az, amit egyben szeretnénk látni. A bontás ellentéteként a funkció elindításával a program a kiválasztott tételt összevonja a valamelyik lehetséges tétellel.

Egység módosítás

A kiszerelési egység módosítására olyankor van szükség, ha pl. a korábban csak csomagban értékesített terméket mostantól elemenként is értékesíteni szeretnénk (pl. egy 10 db-os csomagot megbontunk).

Göngyöleg hozzáadása és törlése

Az adott készletelemhez hozzá kapcsolhatunk más, raktáron lévő készletelemet. Csak olyan árut rendelhetünk más áruhoz, melynél az adatlapon megjelöltük, hogy "Göngyöleg vagy járulékos szolgáltatás"

A megnevezésén kiválasztásán túl göngyöleget a raktárhely vagy azonosító alapján jelölhetjük ki. A kapcsolt göngyöleg mennyisége több is lehet, ha a főelem kiszerelési egysége egytől eltérő és a mennyiség nagyobb, mint a kiszerelési egység.

Azonosító módosítása

Bármely készletelemet egyedi azonosítóval láthatunk el, vagy módosíthatjuk. Az így megjelölt áruk a műveletek során másképp viselkednek, mint az általános tételek (pl. nem vonhatók össze).

Passziválás

Az egyes készletelemek kivonhatók az értékesítésből. A passzív készletként megjelölt tételek a vevőszolgálati értékesítés során nem látszódnak, a raktárkészlet tételei között áthúzva jelennek meg.

Leértékelés

Ha a készletellenőrzés során kiderül, hogy valamely áru megsérült, vagy más okból értékcsökkent, de még eladható, ezzel a funkcióval megjelölhetjük. Az ilyen tételek a raktárkészletben és az értékesítés során piros színnel, leértékelt áruként jelennek meg és kedvezményes áron lehet megvásárolni őket. A leértékelt áruk a Prizma online webáruházban is önálló oldalon jelenhetnek meg.

Selejtezés

Ha a leltározás vagy készletellenőrzés során kiderül, hogy egy áru a sérülése miatt már nem értékesíthető, ezzel a funkcióval kivehetjük a raktárkészletből. A művelettel az áru bekerül a selejtezett áruk naplójába, mely a Pénzügyi modulban a "Műveletek | Speciális készletműveletek" menü segítségével tekinthető meg.

  Kapcsolat - írjon nekünk!  |   Adatkezelés   |   Copyright: Z-Soft Kft.