Belépés - Regisztráció
 

Előkészítés

Az előkészítés leggyakrabban az áruk polcról történő lerakodásából és egy külön erre a célra fenntartott helyre történő kipakolásából és összecsomagolásából áll, azonban vannak olyan esetek, amikor a folyamat sokkal összetettebb. A következőkben az egyszerűbb esettől a bonyolultabb felé haladva megnézzük, hogyan támogatja a program az előkészítés folyamatát.

Tételek kiválasztása

A bal oldali táblázatban az előkészítésre váró áruk vevők szerint vannak csoportosítva. Ha egy vevőnek több rendelése van, amelyeket különböző időben kell kiszállítani célszerű az előkészítést is külön végezni.

Az előkészítendő tételek kiválasztását a részletező táblázat tételére történő dupla kattintással vagy az Enter billentyű leütésével tudjuk megtenni. A kijelölt tétel dől betűvel jelenik meg. A művelet megismétlésével a kijelölés megszűnik.

A kijelölési művelet csak akkor végezhető el, ha a beállításokban nincs megjelölve a "Nyomtatás kiválasztás nélkül" sor (lásd még a Beállítások témakört).

Fontos! A kiválasztási művelettel megkezdődik az előkészítési folyamat. Innen kezdve a vevőszolgálaton már nem tudják visszamondani a rendelést, csak akkor, ha itt, a raktárban megszakítják az előkészítési folyamatot és visszaállítják a tételt az eredeti állapotába ("Műveletek | Mégse készít" menüvel).

Előkészítési lap nyomtatása

A kiválasztott tételek nyomtatását a jobb alsó sarokban lévő "Előkészítési lap nyomtatása" gomb segítségével végezhetjük el. Az előkészítési lapon megjelenik az előkészítendő áru neve, a raktáron lévő összes mennyiség, az előkészítendő mennyiség, és a raktárhely, valamint a göngyöleg, és - szerelt árunál - az alkatrészek adatai is.

Ha a beállításokban megjelöltük az "Azonos helyről minden előkészítés kigyűjtése" sort, a program kinyomtatja azokat az előkészíteni valókat is, melyek más vevőhöz tartoznak, de ugyanebből az áruból lettek lefoglalva. Ezzel lényegesen csökkenthető a belső árumozgatás.

Előkészítés rögzítése

A kinyomtatott lista alapján előkészítjük az árut, majd az elvégzett munkát rögzítjük. Az előkészítés rögzítését a "Műveletek | Előkészítés" menü, vagy a jobb alsó sarokban lévő "Előkészítés" gomb megnyomásával kezdeményezhetjük. A különböző jellegű áruknak megfelelően az előkészítést is más-más felületen kell rögzíteni (egyszerű-, garanciális-, szerelt- vagy speciális áru). Az előkészített áru átkerül a kiadható "kész" áruk közé, melyet az alsó táblázatban lehet kiválasztani (lásd árukiadásnál).

Egyszerű áru

A legegyszerűbb esetben, ha csak az előkészített áru új helyét kell megadni, az alábbi kis ablak jelenik meg, ahol egy lenyíló ablakban választhatjuk ki a raktárhelyet. A listában lévő raktárhelyeket a "Beállítások | Rakhelyek" menü kiválasztása után bővíthetjük vagy szűkíthetjük (lásd még a Beállítások témakört).

A hely megadása után a "Rendben" gomb (zöld pipa) megnyomásával véglegesíthetjük a műveletet.

Garanciális áru

A program feltételezi, hogy a garanciális áruk egyedi azonosítóval vannak ellátva, mely biztosítja, hogy a megfelelő termékre vonatkozzon a garancia. Az egyedi azonosítót legkésőbb az áru előkészítésekor rögzíteni kell, hogy a kiadási bizonylatokon (szállítólevél és számla) már helyesen szerepeljenek az azonosítók. A garanciális termékek előkészítésénél az alábbi ablak jelenik meg, ahol az előkészített áru helyén kívül, tehát meg kell adnunk az egyedi azonosítót is.

 

Ha a vevő több, ugyanolyan terméket vásárolt, és a gyártási számok egymás után jönnek, lehetőségünk nyílik az sorszámok csoportos rögzítésére is. Ilyenkor meg kell adnunk az első, legkisebb azonosítót, majd bepipálni a "Sorozat azonosítók" jelölőnégyzetet. A program ilyenkor az előző azonosítóban lévő leghátsó számjegyeket megnöveli eggyel, és az így képzett azonosítót rendeli a soron következő termékhez.

A sorozatszámításnál a program alapvetően az árutételben szereplő mennyiséget veszi alapul, de megadhatunk ennél kisebb mennyiséget is, ha az áruk számozása menet közben megszakad.

Szerelt áru

Az összeszerelés alapvetően a kinyomtatott előkészítési lap alapján történik, de ezen az oldalon is megtalálunk minden információt, ami a munkához szükséges. Az oldal három részre tagolódik:

  1. Műveleti sáv
    • "Szerelés kész" funkciógomb. Ezzel zárhatjuk le a szerelés műveletét.
    • "Alkatrészek" funkciógomb. Megtekinthetjük a termék alkatrészlistáját (receptura), melyet a Katalógus modulban állítottunk össze.
    • Mennyiség. Tájékoztat az előkészítendő mennyiségről.
    • Hely. Az összeszerelt áruk tárolási helyét adhatjuk itt meg.
    • "Súgó" és "Kilépés" funkciógombok.
  2. Alkatrészek táblázat. A felhasználandó alkatrészeket, és azok mennyiségét mutatja.
  3. Információs sáv. Az alkatrészek raktárhelyét és raktáron lévő összes mennyiségét mutatja.

Az összeszerelés elvégeztével meg kell adnunk az előkészített áru rakhelyét és megnyomnunk a "Szerelés kész" gombot. Ezzel az alkatrészek eltűnnek a készletből, és helyette megjelenik az összeszerelt áru.

  Kapcsolat - írjon nekünk!  |   Adatkezelés   |   Copyright: Z-Soft Kft.